לפרטים והזמנות - התקשרו עכשיו - 03-5551080 | info@cityul.co.il

איפה לגור בפריז?

| אז איפה לגור בפריז? |

זו השאלה שכל תייר המגיע לפריז תוהה והתשובה משתנה לפי הצרכים, תקציב ורצונות של הטיילים ולכן החלטנו להכין רשימה של כלל הרבעים בפריז שיאפשר לכל מי שמתכנן לבקר בעיר האורות הסבר קצר וממצה על 20 הרבעים של פריז. חשוב להזכיר, שהרבעים נושקים אחד לשני ולכן המיקוד יכול לומר רובע 18 אך ההרגשה היא הרובע התשיעי . בכל פעם שתרצו להזמין מלון או דירה בפריז, שימו לב למיקוד שמתחיל ב-75 (פריז) ושתי הספרות האחרונות המייצגות את הרובע. לגזור ולשמור

• רבעים 1-4  העיר: הבחירה הבטוחה לאלו שחייבים לגור במרכז. רבעים אלו קטנים יחסית ואפילו העירייה עצמה החליטה למזג אותם ולקרוא להם בשם חדש והלא יצירתי “מרכז פריז”. הרובע ה-1 צמוד למוזיאון הלובר ולנהר אך הוא יקר במיוחד. הרובע השני קטנטן והוא ממומלץ לביקור בזכות השכונה היפנית עם האוכל הנפלא והרחובות היפים. חלקים מרבעים 3-4 מרכיבים את השכונה המרכזית, המרתקת והטעימה שנקראת “לה מארה” ואם תוכלו למצוא מלון באזור זה, לא תתאכזבו, בזכות המיקום המרכזי ואווירת השכונה. הרובע ה-3 הוא המארה הצפוני או המארה הגבוה כפי שאוהבים לכנותו והוא נמתח עד לכיכר הרפובליק וכדי ליהנות מאווירת המארה מומלץ לגור באזור Les Archives. הרובע ה-4 הוא המארה הקלאסי, הצמוד לנהר וכולל את בית העירייה, פלאס דה ווג’ ואת האיים הטבעיים בסיין. איל סיאנט לואי הוא אחד האזורים היפים בפריז עם מיעוט בתי מלון ובאיל דה לה סיטה תמצאו יותר אפשרויות אך מאוד יקרות.

• רבעים 5-6 🚬  : הגדה השמאלית של פריז. פריז מחולקת לא רק לרבעים אלא גם לגדות וכל מה שנמצא מימין לסיין נחשב “הגדה הימנית” ומשמאלו “הגדה השמאלית”. רבעים 5-6 מקסימים ומשמרים את אווירת פריז הקלאסית עם מסעדות ביסטרו ובראסרי רבות, בתי קפה מפורסמים כגון קפה פלור וכמובן שדרות סאינט ג’רמן הקלאסיות. הרובע החמישי מכונה גם “הרובע הלטיני” בזכות האוניברסיטאות הרבות שבו ולכן למרות הקלאסיות של הרובע עדיין ניתן למצוא לא מעט ברים מגניבים וזולים המותאמים לסטודנטים תפרנים. רובע 5 הוא רובע גדול יחסית וכדי להישאר מרכזיים מומלץ לגור בקרבת סאינט ג’רמן. הרובע השישי מוכר בזכות גני לוקסמבורג היפים והחלק היוקרתי של סאינט ג’רמן וכל רחוב בו מקסים אך לא בהכרח חי ותוסס.

• רובע 7 💵 : מי גר ברובע השביעי? זו שאלה שאנחנו שואלים עצמנו כל פעם מחדש כיוון שזה הרובע היקר ביותר בעיר. הגבול הצפוני של הרובע הוא הנהר וכולל את מוזיאון אורסיי מצד אחד ומגדל אייפל מצדו השני. אם אתם רוצים לגור לא רחוק מהאייפל אך לא להוציא כספים רבים אנחנו ממליצים על הרובע ה-15. אזור זה קלאסי ויקר מאוד ולכן לא מומלץ במיוחד למגורים אלא אם כן נוף לאייפל ממרחק אפס עושה לכם את זה.

• רובע 8 🎄: או שאנז’ אליז’ה או שאנז’ אליז’ה. למרות המספר הגבוה של הרובע, הוא יחסית מרכזי כיוון שצמוד מצדו המזרחי לרובע ה-1 ומאפשר הליכה רגלית למרב האטרקציות. מגורים ברובע זה מאפשרים לכם להיות צמודים לשדרה היפה בעולם, גני הטוליריי והנהר. חשוב לשים לב שרובע זה יחסית גדול ולכן ניתן לחלקו ל-2 חלקים: החלק הראשון והתיירותי מתחיל מהנהר עד שדרות האוסמן והחלק השני צמוד לרובע ה-17 והוא פחות מיותר ומורכב בעיקר ממגורים.

• רובע 9 🍲 : אחד מהרבעים המומלצים ביותר למגורים בזכות המיקום המרכזי יחסית (צמוד לרבעים 1-4) והמחירים היחסית סבירים. באזור זה תמצאו את האופרה המפורסמת של פריז, ברים רבים, מסעדות טובות ומרחק הליכה יחסית לאטרקציות. לב הרובע הוא כיכר סאינט ג’ורג’ היפיפייה ומומלצת לשהייה כיוון שיש בה אווירה של אזור מונמארטר. אנחנו פחות ממליצים לגור בצמידות לשדרה קלישי ואזור פיגאל שאמנם הופכים לטרנדים ומגניבים אך עדיין מרוצפים בחנויות סקס.

• רבעים 10-11 🍻 : רוצים להרגיש צעירים ומגניבים? צאו ממרכז פריז ובואו לחיות כמו פריזאי עם נעלי סטן סמית ובירה מקומית. ברובע ה-10 אנחנו ממליצים ללון באזור התעלה סאינט מארטין המרוצפת באין ספור ברים ומסעדות טובות. הרובע ה-11 הוא רובע הרבה יותר גדול ובכל חלק תוכלו למצוא שכונת מגניבות עם היפסטרים ואלכוהול עד השעות הקטנות של הלילה. שני האזורים האהובים עלינו הם אזור אוברקמפף (Oberkampf) הצעיר ואזור רוקט (Roquette) ליד כיכר הבסטיליה.

• רובע 12 🚅 : רובע מעניין אך לא מרכזי למרות שגובל בנהר. כדי להישאר מרכזיים מומלץ לבדוק מלונות הצמודים לרובע ה-4 . אנחנו פחות ממליצים לגור בצמוד לכביש הטבעתי של פריז או אזור גאר דה ליון. אזור נאסיון (Nation) נחמד מאוד, מאוד בטוח, עם ברים נחמדים ותחבורה טובה.

• רבעים 13-14 🍜 : רבעים אלו לא מוכרים ולא בצדק כי יש בהם חלקים מקסימים וניתן לחסוך לא מעט כסף במגורים ברבעים אלו. הרובע ה-13 מגוון מאוד ובו תוכלו למצוא את צ’יינה טאון הפריזאית או האזור ההיפסטרי הצמוד לנהר שמזכיר קצת את תל אביב פינת רמת החייל. אנחנו ממליצים לגור באזור Butte-aux-Cailles שמזכיר קצת את מונמארטר אך בלי אלפי התיירים. הרובע ה-14 הוא הנעלם הגדול של פריז אך תמצאו בו את האטרקציה המרתקת של הקטקומבות. אנחנו ממליצים להתגורר בחלקים הקרובים לרובע ה-6.

• רובע 15 🗼: הרובע המאוכלס ביותר בפריז אך עיקר החשיבות שלו לתיירים הוא הקרבה שלו לאייפל. למגורים ברובע אנחנו ממליצים לא להתרחק מאזור שכונת גרנל (Grenelle) הקרובה לאייפל או האיזור שקרוב למונפראנס.

• רובע ה-16 💵 : הרובע שיאפשר לכם לגור עם הבורגנים של פריז. הרובע ה-16 הוא רובע ענק ומעט משעמם לטעמנו אך בגבולו המזרחי תמצאו את טרוקדרו, המרפסת המשקיפה לאייפל והאזור של שער הניצחון. חלק אחר מעניין ברובע הינו אזור Passy, לא רחוק מאייפל ובו שוק וחנויות רבות.

• רובע 17: רובע שפחות מומלץ עקב ריחוקו מהמרכז ומיעוט באטרקציות. החלק המעניין הוא פארק מונסו או האזור הקרוב לשער הניצחון

• הרובע ה-18 🥞 : אחד הרבעים המגוונים ביותר בפריז ואנחנו ממליצים להתמקד באזור מונמארטר בצד המערבי ולא בחלק המזרחי שלדעתנו הוא מגניב ומרתק אך רחוק מאווירת פריז הקלאסית שרבים מחפשים.

• הרבעים ה-19 וה-20 🤩: רבים מוותרים על מגורים ברבעים אלו ולא בצדק לדעתנו. הרבעים הללו מתאימים כמעט לכולם: משפחות, צעירים, אלו המנסים לחסוך ועוד. רבעים אלו מגוונים מאוד ואמנם לא תוכלו ללכת ברגל לאטרקציות המרכזיות של העיר אך פריז מרושתת היטב מבחינה תחבורה ציבורית ורבעים אלו יאפשרו לכם לחסוך לא מעט וגם תגלו אזורים מרתקים ושונים של עיר האורות. ברובע ה-19 אנחנו ממליצים על אזור הפארק היפה ביותר בעיר – Buttes-Chaumont ורחוב Crimée, השכונה היהודית הגדולה בעיר. באזור La Villette תמצאו דברים רבים לעשות וגם את התעלה השנייה בעיר, תעלת אורק, שגם בה ברים רבים ואוכל טוב. ברובע ה-20, אזור גמבטה הוא המומלץ ביותר עם מסעדות רבות וברים למכביר. הגבול בין הרבעים הוא רחוב בלוויל המרתק עם עשרות רבות של מסעדות מגוונות, בתי קפה טובים וברים ללא סוף.

ומה עם הרובע ה-21? פריז הקלאסית מסתיימת בעשרים רבעים שבתוך הכביש הטבעתי. אם תרצו לחסוך בצורה דרסטית בעלויות, תוכלו לעבור את הכביש ולגור בפרברים של פריז. האם זה מומלץ? לא במיוחד כיוון שאתם מרחיקים עצמכם מאוד מהמרכז ומהאטרקציות המרכזיות אבל אם החלטתם לעשות זאת אנחנו ממליצים על הרבעים המזרחים של העיר כמו ואנסן (Vincennes) או סאינט מונדה (Saint-Mandé), רבעים נעימים וירוקים עם קרבה למטרו קו 1 שייקח אתכם היישר למרכז פריז.

 

 

חזרה לעמוד הקודם >>

גלילה לראש העמוד
×
דילוג לתוכן