לפרטים והזמנות - התקשרו עכשיו - 03-5551080 | info@cityul.co.il

חמשת המקומות שאסור לפספס בפירנצה

חמשת המקומות שאסור לפספס בפירנצה

| יש לכם יום אחד בפירנצה – בטוח תרצו לבקר באתרים הבאים |

פירנצה בסנטה מריה דל פיורה

מלבד העובדה שהקתדרלה מתהדרת בהיותה אחת מן הקתדרלות הגדולות ביותר בעולם, סנטה מריה דל פיורה נחשבת לפלא אדריכלי. לא היה קל לבנות את הקתדרלה המרהיבה – הבנייה שלה התחילה במאה ה-13 לספירה ונמשכה כמאתיים שנה. הכיפה המפוארת שעומדת בראש הקתדרלה תוכננה ונבנתה רק במאה ה-15, על ידי האדריכל המפורסם פיליפו ברונלסקי.

אם לא די בקתדרלה עצמה, הרי שמולה ניצב מגדל הפעמונים, מבנה גבוה ומרשים במיוחד. ישנה אפשרות עלייה הן למגדל הפעמונים והן לכיפה של סנטה מריה דל פיורה, וכל אחת מן הפסגות מהווה נקודת תצפית מדהימה על העיר.

גלריית האופיצי

גלריית האופיצי הפכה לאחד מן המוזיאונים המפוארים ביותר בפירנצה ובאירופה בזכות האוסף המרהיב של משפחת דה מדיצ’י. המשפחה שצמחה כמשפחת בנקאים, צברה כוח במשך השנים, שלטה זמן רב על פירנצה והפכה לחלק נכבד מן האצולה האירופאית (בין בני המשפחה ניתן למנות אף אפיפיורים ומלכים). מתחילת דרכם, בני דה מדיצ’י תמכו באמנים ואספו יצירות אמנות רבות מרחבי אירופה, בין אם אלו של אמנים בני זמנם ובין אם של אמנים מן העת העתיקה.

גלריית האופיצי כוללת את כל אוסף האמנות הזה, וכך ניתן למצוא בה יצירות של אנשי רנסאנס כמו רפאל, לאונרדו דה וינצ’י ומיכאלנג’לו לצד פסלים שעיטרו את האימפריה הרומית. אם התכולה המרשימה של הגלרייה אינה מספיקה, תמיד ניתן לצאת ממנה החוצה, היישר אל הפלא של פיאצה דלה סיניורה.

פיאצה דלה סיניורה

בעברית ניתן לקרוא לאתר “כיכר הסיניורה”, וזאת על שם ארמון הסיניורה הניצב במקום, כאשר “סיניורה” הייתה ממשלת הרפובליקה של פירנצה. במשך השנים היו שימושים רבים לארמון, ובימי הזוהר של משפחת דה מדיצ’י, בני המשפחה היו נוהגים להשקיף מן מרפסת הארמון על האירועים שהתרחשו בכיכר. עם האהבה של פירנצה ושל שליטיה לאמנות, הכיכר התמלאה עם הדורות בפסלים שונים וכיום היא מהווה מעין גלריה פתוחה. בין הפסלים ניתן למצוא את “פרסאוס” של בנוונוטו צ’ליני, סצנת מנלאוס תומך בגופתו של פרוקלוס אשר קוזימו דה מדיצ’י רכש ועוד, אך המפורסם מכולם הוא ככל הנראה הפסל “דוד” של מיכאלנג’לו. למרבה ההפתעה, “דוד” הניצב בכיכר אינו אלא העתק אשר הושם שם במקום המקור במאה ה-19, ומי שירצה לצפות בפסל המקורי יצטרך למצוא אותו במקום הבא.

גלריה דלה אקדמיה

הגלריה מלאה יצירות אמנות מדהימות כשלעצמן, אך המפורסמת ביותר היא בוודאי הפסל “דוד” של מיכאלנג’לו. מדובר באחד מן הפסלים המפורסמים בעולם, המציג את דוד המלך הצעיר בעירום, והוא מהווה שיר הלל לגוף האדם. הגוף של דוד פוסל במלאכה קפדנית אשר ייצרה גוף אסתטי ואותנטי, עד שאף שריר לא נשכח. חובבי המוזיקה עשויים למצוא חוויה מהנה בתערוכה המוזיקלית שממוקמת באחורי הגלריה.

בזיליקת סנטה קרוצ’ה

מי שמתעניין בהיסטוריה ובאישים היסטוריים אינו יכול לפסוח על בזיליקת סנטה קרוצ’ה. כשאר המבנים בעיר, מדובר במבנה עתיק בעל פאר ואסתטיקה, אך דווקא בגלל שמרבית המבנים בעיר הם כך, הבזיליקה אינה מתבלטת במיוחד למראית עין. למעשה, חשוב יותר מה טמון בתוכה.

הבזיליקה היא מקום מנוחתם של אמנים ואנשי רוח רבים, החל מתקופת הרנסאנס ועד ימינו. בין האישים המפורסמים ביותר שניתן למצוא בבזיליקה נמנים מיכאלנג’לו, גלילאו גליליי, ג’ואקינו רוסיני (המלחין המפורסם שהלחין את “הספר מסיביליה”) וניקולו מקיאוולי (הפוליטיקאי אשר רשם את הספר “הנסיך”, שמהווה עד היום יצירה פילוסופית חשובה).

בנוסף להם, ניתן למצוא בבזיליקה את קברו הריק של דנטה אליגיירי, המשורר המפורסם שכתב את הקומדיה האלוהית. דנטה הוגלה מפירנצה בעקבות מאבקים פוליטיים, הוא כתב את יצירתו המפורסמת בגלות והוא נפטר ונקבר בוורונה. עם זאת, המשורר זכה למצבה ריקה בבזיליקה, שתסמן את היותו בן העיר.

גלילה לראש העמוד
×
דילוג לתוכן