לפרטים והזמנות - התקשרו עכשיו - 03-5551080 | info@cityul.co.il

5 דברים שחובה לעשות בוינה

| 5 דברים שכדאי לעשות בוינה |

כשמדברים על וינה, מרץ זוהי העונה הטובה ביותר לבקר בה.

וינה, בירת אוסטריה, היא ביתם של כמעט שליש מתושבי המחוז והיא העיר העיקרית שלה.מטרופולין זו מארחת את ארגון האו”ם והיא מרכז חשוב לתרבות, לכלכלה ולפוליטיקה של אוסטריה.וינה היא עיר עם המון כינויים שונים, כמו “עיר המוזיקה” ו”עיר החלומות” – ולא סתם.

וינה ידועה בכל העולם ויש בה שפע של מבנים היסטוריים מדהימים, גנים ומוסדות.

וינה דורגה כאחת הערים המוצלחות במדד איכות החיים. תושביה נהנים מאיכות חיים גבוהה, וינה היא גן עדן במרכז אירופה ונשאר יעד תיירותי פופולרי.

בוינה יש המון מה לראות ולעשות, לכן החלטנו לרכז בשבילכם את 5 הדברים שחובה לעשות (או לראות) בוינה:

ארמון שנברון- לארמון שונברון, שנמצא מאז שנות ה -16 של המאה העשרים, יש תפקיד מרכזי בחשיבותו בתרבות האוסטרית. ההבסבורגים שוכנים כאן הרבה שנים, ובנוסף, קיסרי אוסטריה נולדו בארמון זה. הארמון עצמו הוא בניין אדיר ועוצב בסגנון בארוק עם מבנה ראשי סימטרי שיש בו מאות חלונות ופסלים על הגג. בתוך הארמון מבחר חדרים כולם מרוהטים ומעוצבים בסגנון המקורי – תוכלו ליהנות מסיור בחדרים ולהתפעל מהריהוט המפואר ולראות כיצד חיו משפחות המלוכה האוסטריות.

 

קתדרלת סנט סטיבן- מבנה מונוליטי זה ניצב בגאווה בסטפנספלאץ והיה הכנסייה החשובה ביותר בוינה ובאוסטריה מאז בנייתה. היופי בבניין זה בלתי ניתן להכחשה, והמגדל הענק שלו שולט בקו הרקיע של וינה ועומד כמגדל הכנסייה הגבוה באוסטריה. כל מה שקשור לקתדרלת סנט סטיבן, משדר שפע – החל מהעיצוב הרומנסקי והגותי של החוץ, ועד המגדל המחודד השולט בקו הרקיע, והגג הראשי שמעוטר בשפע – הכולל מאות אריחים צבעוניים היוצרים דפוס מסקרן. בתוך הכנסייה יש בסך הכל 18 מזבחות, כמה קפלות קטנות יותר, ואפילו כמה קברים וקטקומבות. כבניין אייקוני של וינה, אי אפשר לפספס את סנט סטפנס!

 

גני שונברון- חלק יוצא דופן נוסף למתחם ארמון שונברון וראוי לביקור נפרד בפני עצמו, הגנים בשונברון פשוט קסומים. שטח הפארק משתרע מהארמון על יותר מקילומטר, ותוכלו לבלות שעות בהליכה בקטעים והתצוגות השונות. ניתן ללכת דרך הפרטררה ולהתפעל מערוגות הפרחים האחידות, או ללכת לאיבוד במבוך הגדר היפה והסבוך. המזרקה של נפטון היא יצירה אמנותית מדהימה, ויש בה אפילו חורבה רומאית מלאכותית שלמה עם פסלי אבן.

 

 

רטהאוס- וינה מלאת מרץ ואדריכלות היסטורית ומשמעותית, ובית העירייה שנמצא ברחבת ראוספלאץ הוא תוספת נאה לאוסף ההיסטורי. בניין היסטורי זה הוקם בשנות ה- 1800 בסגנון ניאו-גותי בכדי להכיל את משרדי ראש העיר לאוכלוסייה עירונית הולכת וגדלה. בסגנון דומה לבניין העירייה בבריסל, יש ברטהאוס חמישה מגדלים, שבאמצעם הוא הגדול ביותר ועליו פסל שהפך לאייקון בולט בעיר. ניתן לקבל סיורים מודרכים בחלק הפנימי של בית העירייה בימים מסוימים,חוויה מיוחדת במינה, שכן מי היה מאמין שאנשים עובדים במבנים היסטורים כאלו!

 

גן החיות של וינהגן החיות טירגארטן, שממוקם בשטח ארמון סקונברון, הוא גן החיות העתיק ביותר בעולם ומשמש את עצמו כמרכז לשימור מינים. גן החיות כולל כמה מבנים מקוריים מאותה תקופה, המשתלבים יחד עם מבנים מודרניים יותר, ויוצרים מקום נעים לטייל בו. גן החיות הוא בית לשלל בעלי חיים – מהפנדה הענקית שנמצאת בסכנת הכחדה, לג’ירפות, אריות ים ועצלנים. ישנן הרצאות רבות במהלך היום המועברות על ידי העובדים מנוסים ואפילו סביבת יער גשם מדומה של אמזון שאפשר לעבור בה. רמת המסירות והשאגה של הצוות לבעלי החיים במתחם מעורר השראה ומחמם את הלב! וינה בחודש מרץ היא מקום מעולה לטייל בו אך גם בשאר השנה! אם אתם אוהבים לטייל אוף סיזן מומלץ להגיע באיזור נובמבר. יש עוד המון דברים לעשות בוינה וזה רק על קצה המזלג – תהיו בטוחים שזו אחת הערים המדהימות באירופה!

מטיילים בוינה? אנחנו ממליצים לכם לראות גם:

Café Central
6 באפריל 2016
Plachutta resturant
6 באפריל 2016
XXL Resturant Leopoldauer
6 באפריל 2016
גלילה לראש העמוד
×
דילוג לתוכן